fbpx

Објектив

Погледни подобро

Bo Хoнг Koнг cпpeчeни cepиja нaпaди co paчнo изpaбoтeни бoмби – нeкoлкy oд yaпceнитe ce cpeднoшкoлци

Девет лица осомничени за терористички активности се уапсени во Хонг Конг, пренесуваат странските агенции.

Акцијата следеше откако е откриен обид за изработка на експлозивни направи и нивно поставување на различни места во градот.

Според локалната полиција, шестмина од уапсените се средношколци. Тие имале цел да „нанесат максимална штета“.

Уапсените се на возраст од 15 до 39 години – петмина мажи и четири жени.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: