fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео) Ce ypнa дeл oд хoтeл во Кина: Hajмaлкy eднo лицe зaгинa, 10 се водат како иcчeзнaти – cпacyвaчкитe eкипи тpaгaaт пo пpeживeaни

Најмалку едно лице загина, а 10 се водат за исчезнати откако во Кина се сруши дел од хотел, објави државната телевизија.

Несреќата се случила во градот Суџоу на истокот од Кина. Акцијата за спасување и натаму трае.

Причина за уривањето на дел од хотелот кој е отворен во 2018 година и има 54 соби, не е позната.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: