fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото) Се ожени македонскиот репрезентативец Дарко Велковски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски денеска се ожени со долгогодишната девојка Тамара Чуприна.

Невестата на социјалните мрежи ги сподели моментите од подготовката за најсреќниот ден во животот.

Тамара во септември објави дека за првпат ќе станат родители, а очекуваат машко дете.

Сопругата на Велковски инаку е сестра на поранешната водителка Драгана Чуприна.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: