fbpx

Објектив

Погледни подобро

Почина познатата писателка Исидора Бјелица

Како што пренесуваат српските медиуми, познатата  писателка Исидора Бјелица починала во станот на нејзините родители во Белград.

Исидора Бјелица е родена на 10 декмври 1967 година во Сараево. Освен по своите бестселери, таа е позната и по шеширите кои се нејзин заштитен знак.

Во 2012 година и беше дијагностициран рак. Болеста ја натера да плати 3000 книги за да го плати своето лекување во странство.

Исидора зад себе го остави сопругот Небојша Пајкиќ и две деца Лео Григорије Пајкиќ и Вила Евангелина Пајкиќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107