fbpx

Објектив

Погледни подобро

Собирот на граѓани за Универзална Сала одложен за вторник поради обилните дождови

Собирот на граѓани за Универзална сала што требаше се одржи вечерва во 20 часот, се поместува за во вторник, во истиот термин.

Од Иницијативата Солидарни за срцето на Скопје на фејсбук објавија дека поместувањето на денот за одржување на собирот е поради временските прилики. 

Собирот е со цел да се и’ се укаже на градскатта власт дека граѓаните се против уривање на Универзалната сала – белегот на градот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: