fbpx

Објектив

Погледни подобро

Чистка во Манчестер Сити: Гвардиола им рекол на Стоунс и Отаменди да си бараат нов клуб

Гвардиола за идната сезона сака да донесе уште пет засилувања, а едно од нив би требало да биде дефанизвецот на Наполи, Калиду Кулибали. Манчестер Сити наводно во моментов води преговори околу обештетувањето со Наполи, а се претпоставува дека целата работа ќе заврши многу брзо.

Наводно Манчестер Сити ќе плати 80 милиони евра за овој фусбалер, бидејќи Гвардиола смета дека е совршен за неговата екипа.

Освен ова, на Отаменди и Стоунс им е соопштено дека тренерот нема да смета повеќе на нивните услуги, па можат да побараат нови клубови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: