fbpx

Објектив

Погледни подобро

Преговори за новата влада во тек, Николовски-Груби видени на средба во скопски ресторан

Попладнево во еден скопски ресторан се сретнале генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски и организацискиот секретар на ДУИ Артан Груби.

ТВ21 ги контактираше двете страни, од СДСМ велат дека се водат преговори за стабилна Влада која е подготвена да сработи, да се движи брзо напред по европскиот пат на економијата и на правдата.

Од друга страна Груби за ТВ21 дека комуникацијата и средбите со СДСМ се секојдневни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: