fbpx

Објектив

Погледни подобро

Преговори за новата влада во тек, Николовски-Груби видени на средба во скопски ресторан

Попладнево во еден скопски ресторан се сретнале генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски и организацискиот секретар на ДУИ Артан Груби.

ТВ21 ги контактираше двете страни, од СДСМ велат дека се водат преговори за стабилна Влада која е подготвена да сработи, да се движи брзо напред по европскиот пат на економијата и на правдата.

Од друга страна Груби за ТВ21 дека комуникацијата и средбите со СДСМ се секојдневни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107