fbpx

Објектив

Погледни подобро

Разводот по седум годни брак го прославила со седум различни партнери во една недела

Австралиската сексуална колумнистка Наѓа Бокоди (36) привлекува големо внимание со своите текстови, а овој пат опиша како како после разводот реши да ја „прослави“ својата слобода со 7 авантури „за една вечер “ во текот на една недела.

По 7 години брак, Наѓа се разведе, а како што вели, последните 12 месеци секс воопшто немало во бракот.

На повик од другарка, таа решила да провери како изгледа секс за една ноќ и  тоа  се претворило во мини-маратон.

Прв бил Рајан, кој брзо одговорил на нејзината порака, а сексот беше договорен. Наѓа вели дека после тоа плачела затоа што тогаш сфатила дека е конечно слободна.

Следната вечер, таа се запознала со Тед во ноќен клуб, а според неа, тој и го овозможил најбрзиот оргазам во нејзиниот живот.

Третиот бил Мет, кого го запознала преку Фејсбук, а на 4-ти ден имала секс со бизнисменката Лиза, а Наѓа го опишува нивното водење на љубов  како нежно и лесно.

Пети  партнер бил Чарли, со кого Наѓа се сретнала неколку пати претходно, а таа го опишува како нејзина сексуална сродна душа.

Шестиот бил војникот Стив, кој ја воодушевил со своето тело.

Иако беше уморна, таа не сакаше да се откаже, а седмиот партнер бил Бен.

Конечно, заклучок.

„Не стануваше збор за секс овде. Заборавив сè што знам за љубовта, страста и сексуалното задоволство со партнерите, кои не знаеја ништо за мене. Тоа ми дозволи повторно да се пронајдам себеси – ​​пред да станам сопруга, девојка или нечиј „флерт “, објасни Наѓа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: