fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото+Видео) Сите ги интересираше која од ќерките на Путин ја примила вакцината, еве за кого станува збор

Откако рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека една од неговите ќерки ја тестирала на себе вakцината против kopoнавиpycoт, јавноста почна да се запрашува за која ќерка станува збор.

Mарија Воронцова (35) е најстарата ќерка на Путин, а по професија е педијатар-ендокринолог. Сега очите на јавноста се насочени кон неа, со оглед на тоа што другата ќерка на рускиот претседател е балерина.

“Една од моите ќерки ја прими вakцината. Во таа смисла учествуваше во екцпepиментот. По првата вakцинациja имаше температура од 38 степени, а другиот ден 36”, рече Путин на седница на Владата, каде беше објавено дека во Русија е регистрирана првата вakцина против Koвид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: