fbpx

Објектив

Погледни подобро

Ахмети: Се уште нема договор со СДСМ, ДУИ работи со ладна глава и огнено срце!

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска ќе имаат нова средба откако Заев го доби мандатот за состав на нова Влада.

Ахмети порача дека ДУИ ќе работи во интерес на државата, додавајќи дека се уште немаат договор со СДСМ.

„Сите знаете дека ДУИ е фактор на стабилност во државата. Ние никогаш не делуваме со притисок, туку ќе изнајдеме правилен пат да послужиме на државата. Да ги надминеме сите потешкотии со кои се соочуваме. ДУИ делува и работи со ладна глава и огнено срце. Се што ќе преземеме во иднина ќе биде за придобивка за од најмало, до најстаро. Средбите се одржани и јас не знам што разговарале тие. Убеден сум дека дека ДУИ не е сила која може да биде отстранета со една средба. Изборната кампања да ја оставиме зад нас. Уште нема договор меѓу нас и СДСМ“, истакна Ахмети.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: