fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео)Пронајдени 10 мигранти во камион кај тетовскиот царински терминал

Моментално во тетовскиот царински терминал  од страна на полицијата се откриени 10 мигранти во камион со тетовски регистарски ознаки.

Екипата на ТВ21 сведочи дека мигрантите биле откриени по „вревата која ја направиле во камионот“.

Nxirren emigrantët nga kamioni me targa të Tetovës

Posted by TV21 on Thursday, August 13, 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: