fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото +Видео) Пpoтестите во Тетово за поскапувањето на струјата ескалираа, зaпaлeни две возила на ЕВН

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. “Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила.

Интервениравме на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола“ и во станбениот комплекс Блок 70. По кратка интервенција двата пожари се локализирани и изгаснати”, изјави Ука Алити, командант на Тетовската терирторијатла противпожарна единица. Увид на местата на опожарените возила изврши тетовската полиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: