fbpx

Објектив

Погледни подобро

Црна Гора ја oтвaрa гpaницaтa за гpaѓанитe од Македонија

За влез во Црна Гора најверојатно ќе биде потребен ПЦР тест или серолошки ЕЛЕСА, тест изјавил директорот на црногорскиот Институт за јавно здравје др. Бобан Мугоша.

Во сабота се отвара границата со Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, изјавил во телевизиска емисија директорот Мугоша.

Тој истакнал дека денеска ќе биде оддржана онлајн седница на Националното координативно тело на која ќе бидат дефинирани начините за влез во Црна Гора од земјите од западниот Балкан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: