fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео)Претседателот на Португалија во спасувачка акција, додека даваше интервју се преврте чамец

Претседателот на Португалија е на годишен одмор за да го промовира португалскиот туризам.

Економијата на Португалија главно се потпира на туризмот како сектор кој е тешко погоден од кризата.

Претседателот имал разговор со новинари, кога се случило да се преврти чамецот. Тој веднаш запливал кон нив а новинарите го снимиле. Пред него на местото стигнал и друг маж кој се обидел да помогне.

Откако им помогнал, Претседателот изјавил дека жените ги довлекле тука морски струи кои потоа го превртеле чамецот. Тој воедно ги предупредил жените повеќе да внимаваат во иднина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: