fbpx

Објектив

Погледни подобро

Шеќеринска со честитка за Денот на Армијата: Честит роденден Армијо наша

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска со објава на Фејсбук го честиташе Денот на Армијата – 18 август.

– Честит роденден Армијо наша. Нека љубовта и лојалноста кон татковината ти го осветлуваат патот кон иднината, наведе Шекеринска во објавата.

Таа воедно истакнува дека и чест и гордост што годинава првпат Денот на Армијата – 18 Август го одбележуваме како Армија на земја членка на НАТО.

– Ви благодарам што ме направивте горда министерка за одбрана, додава Шекеринска во објавата.

Честит роденден Армијо наша. Нека љубовта и лојалноста кон татковината ти го осветлуваат патот кон иднината. Чест ми е и…

Posted by Radmila Sekerinska on Monday, August 17, 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107