fbpx

Објектив

Погледни подобро

Насер Зибери за договорот ДУИ-СДСМ: НЕМАМ КОМЕНТАР

Насер Зибери, кандидатот за прв Албанец премиер на ДУИ вели дека нема коментар за договорот за идната владата меѓу ДУИ и СДСМ.

Немам коментар, кратко одговори Зибери пишува весникот Лајм.

Али Ахемти и Зоран Заев вчера соопштија дека имаат договор за влада во која премиер ќе биде Зоран Заев до последните 100 дена од мандатот а потоа ДУИ ќе предложи премиер за до организирање на новите избори.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: