fbpx

Објектив

Погледни подобро

Официјално: Барселона има нов тренер

Холандскиот стратег Роналд Куман е нов тренер на Барселона, официјално соопшти претпладнево каталонскиот гигант.

Барселона соопшти дека Куман потпишал договор до 30 јуни 2022 година.

Неговата официјална промоција и првата прес конференција во новата улога е закажана за во 18 часот.

57-годишниот Куман имаше важечки договор со холандската фудбалска федерација, меѓутоа имаше клаузула која му дозволуваше да го раскине договорот доколку добие понуда од Барселона, клубот за кој Холанѓанецот играше и ја почна својата тренерска кариера како помошник на Луис Ван Гал.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107