fbpx

Објектив

Погледни подобро

МВР РЕГИСТРИРА 657 ПРЕКРШОЦИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКИ

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 657 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107