fbpx

Објектив

Погледни подобро

“ОВА Е НАШЕ” – ПУТИН ГО ДОБИ НАЈБИЗАРНИОТ ПОДАРОК ОД СЕЧИН

 

Шефот на рускиот нафтен гигант „Rosnjeft“ Игор Сечин му подари на претседателот на Русија, Владимир Путин, шише руска нафта.

“Со големо задоволство сакам да Ви ја предадам првата нафта која е ископана на Западно – Иркинското поле. Таа е една од најдобрите во светот” – изјави Сечин на состанокот со Путин. На тоа додаде дека руската нафта е подобра од онаа на Блискиот Исток.
“Нормално дека е подобра, оваа е наша” – одговори Путин

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: