fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото)Огромен арсенал оружје пронајден во струшко

Полицијата вчера по оперативни сознанија пронајде 138 гранати за рачен фрлач на гранати, 41 метални сандаци со муниција со калибар 7,62 и 12,7 мм, 30 испукувачи РПГ, 130 полнења за гранати, 760 парчиња куршуми со калибар 20мм, информира МВР.

Оружјето било пронајдено во нива во близина на патниот правец помеѓу с.Калишта и с.Франгово-Струга.

Известено е Основното јавно обвинителство –Струга и Дирекцијата за заштита и спасување и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: