fbpx

Објектив

Погледни подобро

Дeлoви од Сарај, Ѓорче Петров и Кисела Вода yтpe бeз cтpуja

Корисниците од селото Кондово, општина Сарај, утре од 9:00 до 12:00 ќе бидат без електрична енергија.

Во периодот од 12:00 до 15:00 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од село Кучково, кај викендиците, општина Ѓорче Петров.

Без струја утре од 08:30 до 15:00 часот ќе бидат корисниците од улиците „Партизански пат” и „Речиште” во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, корисниците ќе бидат без снабдување со струја поради планирани технички зафати во електросистемот во Град Скопје.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107