fbpx

Објектив

Погледни подобро

Тетовец осомничен дека извршил обљуба врз три малолетнички од исто село

На 22.08.2020 во 12.30 часот во Полициската станица Тетово, три жени од тетовско село пријавиле дека Ф.А.(43) од нивното село извршил обљуба врз нивните малолетни ќерки.

-За настанот бил известен Јавен обвинител, а врз основа на судска наредба, на 22.08.2020 полициски службеници извршиле претрес во домот на Ф.А., при што пронашле и одзеле пиштол „Ekol Firat Magnum“, една рамка со 13 куршуми кал.9мм, секира, три ножеви и други предмети, за кои постои сомение дека можат да помогнат во истрагата, информираат од МВР.

Ф.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: