fbpx

Објектив

Погледни подобро

Кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел прободен со нож од сопругата

Семејна драма која завршила со насилство и напад со ладно оружје се одигрувала во домот на Игор П. кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел, вечерта на 20-ти август.

Вечер.мк дознава дека откако сега повредениот на сопругата ѝ соопштил дека ја изневерува и е во врска со друга жена, таа прво се онесвестила, а кога се завртел да побара помош таа го прободела со нож во грбот, а потоа и во раката.

Откако успеал да ја совлада била повикана Брза помош при што на дипломатот му биле констатирани тешки телесни повреди, а случајот бил пријавен во полиција, додека од страна на Игор.П поднесена била кривична пријава за семејно насилство.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107