fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото)Денот по утрото се познава: Мухамед Зекири со нозе во вис во Собрание

Ова е пратеникот Мухамед Зекири. Фотографијата е од денешната седница на Собранието на РМ.

 

Без маска, односно со маска закачена на увото, со нога речиси крената на бирото, тој ја следеше расправата.

Инаку, пред извесно време Зекири без позитивен на Ковид-19, како и неговата сопруга и бебеото, поради што заврши на Инфективна. По ова, во изолација завршиај неколку функционери на СДСМ, а беше утврдено дека позитивна е и Лукаревска, тогашна директорка на УЈП која имала средба со Зекири.

Каде гледа Талат додека Зекири вака се распослал, не знаеме. Ама нема ни потреба. Ни за него, ни за госпоѓата која на ова фото е позади него и која очигледно, исто така е без маска.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: