fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото)Матка затрупана во ѓубре, руинирана урбана опрема…

На социјалните мрежи денес осамнаа фотографии од излетничкото место „Матка“ по прославата на Голема Богородица. Кеси со ѓубре, остатоци од храна, пластични шишиња и што уште не.

Посетителите на ова прекрасно место треба повеќе да внимаваат на околината, а и градските власти би требало да бидат присутни со комунални редари за да не се создаваат вакви непијатни слики.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107