fbpx

Објектив

Погледни подобро

Апелациониот суд ја одби гаранцијата од 30.000 евра – браќата Усеини остануваат во притвор

Апелациониот суд во Битола ја поништи одлуката на охридскиот Основен суд за Нефи Усеини, бизнисмен и советник на ДУИ во Советот на Општина Охрид, и неговиот брат Ибро Усеини за да се бранат од слобода, откако тие претходно приложиле гаранција од 30.000 евра.

Предметот е вратен во судот во Охрид, а браќата Усеини остануваат во притвор каде се сомничат за кривично дело насилство.

Претходно, Усеини шест дена не беа достапни за истражните органи, а потоа сами се пријавија за издржување на мерката притвор на 26 август во затворот во Охрид.

Мерката притвор, која е во времетраење од 8 дена, истекува во четврток.

Извор: ТВ21

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107