fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПРИШТИНА ПРИЗНА ПОРАЗ: ОБЈАВЕНА ФОТОГРАФИЈА НА КОЈА СЕ НАОЃА И ВУЧИЌ

Приштинските медиуми не останаа имуни на успехот на Србија на чело со претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Коха објави карикатура на која е претставен претседателот на Србија и премиерот на Косово, Авдулах Хоти.

Во рацете на Вучиќ се претставени многу подароци, додека Хоти незадоволен се враќа на Косово со само два поклони.
По објавената карикатура може да се заклучи дека приштинските медиуми признаа пораз на косовската делегација, додека Србија  е апсолутен победник во нивните очи.
Karikatura sporazuma u Vašingtonu
error

Ви се допадна објавата? Споделете на: