fbpx

Објектив

Погледни подобро

Лишен од слобода полицаец во Скопје

Рано утринава полицаец бил приведен, откако при контрола на неговото возило одбил да даде документи и се однесувал агресивно кон полициските службеници

 

На 07.09.2020 околу 03 ч. на ул.„Александар Урдаревски“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Д. (полициски службеник) затоа што при контрола на неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки одбивал да даде документи за идентификација и се однесувал агресивно кон полициските службеници“ соопштуваат од МВР.

 

Тој бил приведен во Полициското одделение Шуто Оризари, по што е известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за натамошна постапка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: