fbpx

Објектив

Погледни подобро

Уште една држава најави вакцинација против корона

Австралиските власти најавија дека првата количина на вакцини против ковид – 19 го очекуваат во јануари, а премиерот Skot Morison изјави дека во последната недела бројот на новозаразени е најмал во последните 10 недели.

Австралија ќе одвои 1.7 милијарди австралиски долари за вакцините.

 

 

 

 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107