fbpx

Објектив

Погледни подобро

Граѓаните не сакаат да научат: Еве колку лица МВР казни во изминатото деноноќие за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 445 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: