fbpx

Објектив

Погледни подобро

Скопски малолетници фатени со марихуана и кокаин

Во одделни акции, полицијата приведе девојка на 16-годишна возраст и 17-годишно момче кај кои при преглед биле пронајдени дроги.

Како што информираат од полицијата, 16-годишната скопјанка била приведена и со неа бил извршен разговор во присуство на родител. Затекната била со прашкаста материја доцна синоќа на улицата „Пелинце“ во Скопје,

Истата ноќ, на улицата „Венјамин Манчуковски“ во Скопје, полициски службеници привеле 17-годишник од Скопје поради тоа што кај него била пронајдена марихуана.

И со него бил извршен разговор, во присуство на родител.

По целосно документирање на случаите, против двајцата малолетници ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: