fbpx

Објектив

Погледни подобро

Момчето кое пред 14 години беше погодено од Федерер се уште чека извинување

Главна тема во тенискиот свет е сеуште дисфалификацијата на Новак Ѓоковиќ од УС ОПЕН.

Контраверзната одлука која организаторите ја донесоа откако првиот светски рекет ја погоди со топче линиската судијка, предизвика бројни реакции.

Со оглед на тоа што многу внимание предизвика оваа ситуација, дел од медиумите посетија на други ситуации, а една од нив е на Рожер Федерер на Австралија Опен и тоа во 2006 година кога исто со топче погоди едно од децата за тоа.

Во меѓувреме тоа момче порасна и се огласи на социјалните мрежи.

„Федерер ме погоди и рече мораш да бидеш подготвен, по што ми се насмеа. Беа тоа тешки 14 години Роџер, но време е за извинување“, напиша Хит Џејмисон.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: