fbpx

Објектив

Погледни подобро

Браќата Усеини пуштени од притвор: Гаранција од 850.000 евра за укинување на притворот

Укинат е 30 дневниот притвор на охридскиот бизнисмен и советник од ДУИ во советот на општина Охрид, Нефи Усени и неговиот брат Ибро.Тие се пуштени со гаранција од 850.000 евра, дознава Алсат.

Ваквата одлука ја донел Кривичниот совет при Основниот суд во Охрид, по што двајцата браќа веќе се на слобода од вчера доцна попладне.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: