fbpx

Објектив

Погледни подобро

Сопругата и љубовницата на спортистот во исто време бремени ФОТО

Откако стапна на големата сцена во 2011 година, Кем Њутн дистрибуираше топки за Каролина Пантерс во НФЛ лигата. Со овој тим тој го освои Супербол во 2015 година и истовремено беше прогласен за МВП на финалето, и така, по Стив Мекнер, стана вториот Афроамериканец кој успеал да го стори тоа.

Потоа имаше метеорски успех во Каролина Пантерс.

Меѓутоа, за Њутн во последно време се пишува повеќе за приваниот живот со оглед на тоа што е татко на седум деца со две жени.

Во 2013 година, тој се ожени со стриптизетата Кија Проктор, со која има три сина и ќерка. Исто така ја прифати нејзината ќерка од претходниот брак. Љубовта заврши Кија кога откри дека нејзиниот сопруг е во тајна врска со инстаграм-моделот.

Станува збор за инстаграм-моделот под име Ла Реина Шо, со која, тајно, истата година кога станал татко по четврти пат со Кија, доби син. Њутн со инстаграм-моделот тајно добил дете во 2019 година, а таа има син од првиот брак.

Кога сè ќе се додаде, сметајќи ги децата што ги имаа Кија и Реина во претходните врски, Њутн има седум деца и огромни алиментации.

Новиот играч на Патриотс на празникот Ден на татковците јавно призна дека има дете со Ла Реина Шо, но и дека го прифатил нејзиниот син од претходната врска. Тој изјави дека е горд татко на седум деца.

Во моментот Кија и Њутн водат битка за старателство над децата.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: