fbpx

Објектив

Погледни подобро

Девет годишно дете паднало во Вардар кај МЕПСО, за среќа минувачите брзо реагирале

Попладнево околу 14 часот машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев.

Како што информираат од МВР, полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција излегле на местото и детето било извлечено и спасено.

За среќа детето поминало без повреди, но сеуште не е јасно како завршило во водите на реката Вардар.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107