fbpx

Објектив

Погледни подобро

Долно Лисиче и Пинтија денес без вода

Скопје, 14 септември 2020 () – Без вода денеска од 10 часот ќе бидат  дел од населба Долно Лисиче и населба Пинтија.

Корисниците на вода од ул.2 во населба Долно Лисиче од 10:05 часот   ќе имаат прекин во  водоснабдувањето, а дел од корисниците од старата мрежа од ул.Јабланица и ул.Саса во населба Пинтија ќе имаат прекин од 10 часот.

Прекинот на вода ќе трае се до завршување на интервенцијата.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107