fbpx

Објектив

Погледни подобро

СЕ РАЗВЕДУВА ПОЗНАТИОТ „БАЛИ БЕГ“

Деновиве турските медиуми постојано пишуваат за наводниот развод на Бурак Озџивит, познат на домашната јавност по улогата на Бали Бег во серијата Сулејман Величествениот, и неговата сопруга Фахрије Евџен.

Во однос на висината на хонорарите што ги добиваат, турските актерки полека им се приближуваат на холивудските колешки.

Дека сето тоа не е доволно за среќа, докажува и турската убавица Фахрије Евџен, која последните денови беше во центарот на вниманието поради се почестите гласини за развод.

Имено, турските медиуми наведуваат дека нејзиниот брак со Бурак Озџивит е дефинитивно завршен. Имено, актерката паднала во депресија по смртта на нејзиниот татко, кој долго време се борел со рак на желудник.

Познатиот „Бали-бег“ сакал да ѝ помогне и се грижел за синот, но таа не го послушала предлогот на нејзиниот сопруг да посети психолог. Меѓутоа, најголемиот проблем на најубавиот пар во Турција, како што често ги нарекуваат, е воспитувањето на нивниот син.

Како што тврди близок извор на парот, двајцата немаат ист став за одгледување на детето, поради што многу често се во конфликт.

Упатените тврдат дека Бурак е при крајот со трпението, иако тој ја сака својата сопруга повеќе нема сила да се бори против нејзиното лошо расположение.

Сепак, Фахрије е подготвена да стори сè за да го задржи сопругот, па одлучи да направи пауза со враќањето на сцената.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: