fbpx

Објектив

Погледни подобро

Фатен креативен дилер, дрогата ја криел во киндер јајце

Основното јавно обвинителство Велес отвори истрага против 24-годишно момче од Велес за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Според информациите на Обвинителството, осомничениот, на 10 септември, во својот дом, неовластено заради продажба чувал хероин во вкупна количина од 9,87 грама. Дрогата била спакувана во 49 мали најлонски пакувања, сместени во едно топче од киндер-јајце скриено во долната облека што ја носел на себе.

Судот му опдредели притвор на осомничениот во траење од 30 дена.​

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: