fbpx

Објектив

Погледни подобро

Драма кај Бит Пазар: Четири лица ограбени под закана со пиштол

На 15.09.2020 во 00:49 часот во Полициската станица Чаир, Р.С.(36) од Скопје пријавил дека, додека со патничко возило „даеву рејсер“, со скопски регистарски ознаки, бил на паркинг просторот позади поликлиника Бит Пазар, заедно со Р.К.(19), С.А.(31) и Р.В.(28), сите од Скопје, неколку лица со закана со пиштол им одзеле пари и лични документи.

Притоа, според пријавеното, лицата испукале два куршума во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: