fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео)Кајне Вест ја фрли наградата Греми во вц шоља и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве очигледно на пик ги земал издавачките куќи со кои има милионски договори.

Тој периодов објавува постови на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи.

Вест дури ги објави сите страници од неговиот договор во целост на оваа социјална мрежа и ги повика и другите музичари да го сторат истото.

Вест тогаш напиша:

„Компанијата не сака да каже колку вредат ’господарите’, бидејќи тие знаат дека можам да ги купам сите“.

Откако сподели 10 страници од неговиот договор, Канје објави и видео во кое уринира врз една од неговите 21 Греми награда.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: