fbpx

Објектив

Погледни подобро

Во дворот на гимназијата „Корчагин“ се гради зграда?

Професорката на „Институтот за македонски јазик“, Јелка Јачева Улчар која вообичаено на социјалните мрежи ги коментира прашањата кои го засегаат македонскиот јазик овој пат проговоре за градежната мафија во Скопје.

Таа отворено на Фејсбук запраша дали во дворот на средното училиште Раде Јовчевски Корчагин треба да никне зграда?

Во дворот на Корчагин ќе се гради зграда.Има ли градоначалник, инспекторат во центарот на главниот град или пак за некој дил се работи???

Posted by Elka Jaceva-Ulcar on Wednesday, September 16, 2020

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: