fbpx

Објектив

Погледни подобро

Гранта од Првата светска војна пронајдена во центарот на Битола

Граната од Првата светска војна вчера била пронајдена на улицата Илинденска во Битола.

Според информациите на МВР, вчера во 11.40 часот било пријавено дека на улица Илинденска во Битола, при вршење на ископ, била пронајдена артилериска граната калибар 75мм од Првата светска војна.

Гранатата била безбедно подигната од екипа на Дирекцијата за заштита и спасување.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: