fbpx

Објектив

Погледни подобро

Обид за силување на 19годишен затвореник во охридскиот затвор

Двајца затвореници во охридскиот затвор насилно влегле во ќелијата на 19-годишен затвореник од Струмица и се обиделе да извршат обљуба врз него.

Случајот во СВР Охрид го пријавило 19-годишното момче и вработен во Казнено-поправната установа.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: