fbpx

Објектив

Погледни подобро

Фатени 22 мигранти покрај пругата кај Велес

Вчера вечер покрај пругата во Велес биле затекнати 22 миграни.

Според информациите на МВР, во 20.40 часот во Велес, покрај железничката пруга Гевгелија– Скопје, полициски службеници пронашле 22 мигранти, меѓу кои и двајца малолетници. Десетмина од мигрантите се од Бангладеш, седум од Пакистан и пет од Авганистан.

Тие биле предадени на полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ и ќе бидат транспортирани во Транзитен центар Винојуг-Гевгелија.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: