fbpx

Објектив

Погледни подобро

Заменик министер именуван од Заев кој утре треба да биде назначен, веќе бил осудуван за злоупотреба на службена положба и примање поткуп

Заменик Министер предложен од Премиерот Заев кој утре ја чека поддршката на пратениците претходно бил осуден за злоупотреба на службената положба, објавува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на социјалните мрежи.

„ Не толку тешка тема за истражување на новинарите:

–  Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и побарал/зел парични средства од стопанственик во неговата општина, за што бил и осуден? Дали таквите кадри се моралната поука на владата во борбата против корупцијата и дали до утре можеби овој предлог за заменик министер ќе биде повлечен?“ – пишува Милошоски на социјаните мрежи.

Не толку тешка тема за истражување на новинарите:- Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како…

Posted by Antonio Milososki on Monday, September 21, 2020

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: