fbpx

Објектив

Погледни подобро

Пратеникот од БЕСА, Реџепи потврди дека нивните пратеници ќе дејствуваат посебно

Пратеничката група на Беса од денеска во Собранието нема да биде со СДСМ, потврди пратеникот Кастриот Реџепи.

Пратениците од движењето Беса го информирале претсеателот Џафери дека наместо во парламентарната група „Можеме“ ќе дејствуваат посебно.

Ние сме дел од владејачкото мнозинсто но како најголем партнер после СДСМ во коалицијата „Можеме“ ние ќе делуваме како група на пратеници на движење Беса. Ова не подразбира никакво напуштање туку поефективно делување во Собранието, ги објаснува причините Реџепи.

Беса со Собранието е преставена со четворица пратеници.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: