fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото)БЕСА не е повеќе дел од коалицијата на СДСМ „Можеме“, го информирале Собранието

Порталот Економски Лидер дојде до документот кој покажува дека Беса го известува претседателот на Собранието Талат Џафери дека ја напушта пратеничката група на СДСМ.

„Ве информираме дека долунаведените пратеници кои досега настапувале во парламентарната група „Можеме“ , сега ќе настапуваат како група на пратеници на Партијата  движењето Беса“, стои во дописот кој е испратен на 14 ти месецов. 

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: