fbpx

Објектив

Погледни подобро

Македонска пошта по долго време ќе добие директор Македонец?

Директор на пошта ќе биде Александар Бајдевски претседателот на Градската организација на СДСМ и поранешен заменик министер за информатичко општество и администрација.

Претходно се шпекулираше дека директорското место во Македонска Пошта ќе припадне на БЕСА.

Се поставува прашањето е дали е ова причината за издвојување на пратеничката група на БЕСА од коалицијата „Можеме“ ако се земе во предвид дека придонесот на партијата на Биљал Касами беше клучна за победата на СДСМ на предвремените парламентарни избори.

Беса речиси и да не е застапена во извршната власт.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: