fbpx

Објектив

Погледни подобро

Пронајдена бомба при реконстукција на црква во кичевско

На 22.09.2020 во 09.20 часот во Полициска станица Кичево, Д.П.(46) од Кичево пријавил дека при реконструкција на објект во склоп на селската црква во с.Дупјани била пронајдена рачна бомба која потекнува од Втората светска војна, информира од МВР.

Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: