fbpx

Објектив

Погледни подобро

Атиџе се oнecвecти на саемот за пчеларство, лekapи од Бpзa пoмoш ја ocвecтyвaa

Хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова, падна во несвест за време на отворањето на „Денови на македонскиот мед“ во Скопје, на улица Македонија, во организација на пчеларското здружение „Матица“, објави Плус Инфо.

Веднаш била повикана Брза помош и во моментов лекарите ѝ ја даваат потребната нега.

Инаку, на штандовите поставени на улицата Македонија се изложени пчелни производи од пчелари од цела Македонија, а посетителите можат да дегустираат мед и да се информираат за матичниот млеч, поленот и прополисот како здрава храна.

Таа изгубила свест за време на говорот на министерот за земјоделство Аријанит Хоџа и на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: